Televizyon Sinyal Tuner Aşırı Yükleme Sorunları Tamiri

 

60 Elektronik olarak televizyon sinyal tuner aşırı yükleme sorunları tamiri konusunda garantili parçalar sunuyoruz. İstanbul Anadolu Yakası’nda hizmet veren firmamız,  tamir, bakım ve ürün kurulum taleplerini kapsamlı şekilde yanıtlayacaktır.  Sinyal ve diğer tüm sorunlara yönelik televizyon da dahil başvuru yapabilirsiniz.

Televizyon Sinyali ve Uydu Sinyali Aynı mıdır?

 

Televizyon sinyali ve uydu sinyali günümüzde aynı anlamda kullanılmaktadır. Mantık olarak sinyali nereden ve nasıl aldığınız konusu değişeceği için kullanılan tamir teknikleri farklı olabilir. Uydu cihazına bağlı çanaklar, eski tip antenleri teknolojik olarak geride bırakmış, değişiklikleri de gündeme getirmiştir.

Eski tip antenlerde yerel sinyal vericilerinden alınan kanallar vardır. Uydularda ise daha kapsamlı yurt dışı kanalları da bulunur.   Günümüzde eski tip antenler kalmadı gözüyle bakılmaktadır. Dolayısıyla uydulardaki teknik arızalardan biri sinyal olduğunda teknolojik açıdan gereksinimler öne çıkar.

Uydulardan gelen sinyaller çanaklara ulaşarak televizyona girerken sorun çıktığında bir tamir işlemi gerekecektir.  60 Elektronik televizyon sinyal tuner aşırı yükleme sorunları tamiri konusunda hızlı ve güvenli çözüm alacağınız bir yerdir.

Tv Sinyal Yok Diyor Ne Yapmalı?

 

Televizyonda sinyal alamadığınızda bazı işlemleri deneyerek sonuç almaya çalışabilirsiniz. Firmamızın da önerdiği üzere, önce olası pratik çözümler konusunda denemeler yapmak gerekir. İlk olarak bağlantıların olduğu bölümleri mutlaka kontrol etmelisiniz.  Anten kablo giriş bölümünde bağlantılar düzgün değilse düzeltmelisiniz.

Anten, uydu çanağı vs. doğru yere yönlenmiş olmalıdır. Şayet doğru yön hangi taraf bilemiyorsanız teknik destekle tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım diyebilirsiniz.   Bazen sinyaller yayından da kaynaklanabilir. Bu gibi hallerde başka cihazlardan da kanallara bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Televizyonda satın aldığınız paket kanal uygulamalarını güncellemesi gelmiş olabilir. Kanal taraması yapmak, yeni kanalları tekrar aratmak sinyale iyi gelen durumlardır. Ayrıca servis sağlayıcınızda bir sorun varsa bunu da kontrol etmelisiniz.  Hava kaynaklı sorunlar görülebileceği için geçici ve genel sinyal sorunları da olabilir.

Televizyon Fabrika Ayarları Sıfırlama

 

Televizyonda fabrika ayarlarını sıfırlamak riskli bir durum olabilir. İşlemi yapmadan önce bilgileri yedeklemeniz önerilir. Kullanıcı verileri yedeklenmediği zaman çıkabilecek sorunlar için tamir bakım ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

Genel olarak uydu sinyal yok yazısını gördüğünüzde, cihaz ve sinyal sağlayıcılarını oluşturan birimler sorunlu demektir.  Bu sorunlar basit sorunlar olabileceği gibi karmaşık ve değişim gerektiren sorunlar da olabilir. 60 Elektronik ekibimiz, parça değişimi gereken hallerde garantili parça vermektedir.

Televizyondaki Tuner Ne Demek?

 

Tuner, televizyondaki kablo girişinin olduğu bölümlere verilen isimdir. Tuner girişi olarak da isimlendirilen bu bölüm, çeşitli nedenlere bağlı olarak arızalanabilir. Arızalandığı anda da anten ve televizyon bağlantısında sorun görülmeye başlar.  Bu noktada her televizyonda tuner olması gerektiği söylenemez. Bazı televizyonlarda anten çıkışı olmayabilir.

Televizyon Tuner Aşırı Yükleme Sorunu

 

Televizyonda tuner aşırı yükleme sorunu, uydu kablosunda görülen bir uyarıyı ifade etmektedir.   Bu gibi durumlarda anten kablosunu çıkartmalı, ardından ekranı kontrol etmelisiniz.

Anten kablosu çıktığında televizyon sinyal tuner aşırı yükleme sorunları tamiri için de süreç belli olacaktır. Kablo çıkınca ekranda görüntü yoksa uyarı yazısı gidiyorsa, kablolarda sorun var demektir. Anten girişi çıkınca ekrandaki yazı hala görünüyorsa,  destek istemelisiniz. Bu gibi sorunlarda 60 Elektronik firmamızdan talep edebilirsiniz.

 

Tuner Sorunu Nasıl Önlenir?

 

Televizyon veya diğer tüm elektronik cihazlarda kablo giriş çıkış yerlerini en hassas bölümler olarak görebilirsiniz. Tuner bölümündeki nemlenme, yapısal bozulmalar vs. için dış etkenlere çok maruz kalmaması gerekir. Belirli aralıklarla televizyon kontrolleri yaptırdığınızda tuner ve diğer bölümlerde sorunu azaltmış olursunuz.

Dış etkenlere maruz kalan tuner girişleri, yeni elektronik alet sorunlarını beraberinde getirecektir. Uydu cihazı ve televizyonu doğru yere konumlandırmanız önerilir. Örneğin balkon girişleri elektronik aletleri bozabilen bir yerdir.  Benzer şekilde şayet balkonda kapalı bir yer yoksa elektronik aletleri çok bekletmemelisiniz. Cihazın giriş yerlerine, iç bölümlerine su, toz vs. kaçmamalı, hava nedenli nem birikmemelidir.

Sinyal Olmaması Tuner Sorunu mudur?

 

Ekranda görülen televizyonda sinyal yok sorunu bazen tuner sorunu da olabilir. Anten girişindeki sorunlar sinyali etkileyebileceği için birlikte ele alınan bir sorundur.  Anten harici girişlerdeki sorunlarda da ekranda sinyal yok yazısı görülebilir. Tuner sorunlarında daha farklı bir ekran uyarısı alabilirsiniz.

Televizyonda her türlü sinyal ve tuner yükleme sorunu uyarısı gördüğünüzde gereksiz yere zorlama yapmamanız önerilir. Şayet bağlantı kontrolleri konusunda bilginiz olmadığını düşünüyorsanız,  mutlaka bizi aramalısınız.

Televizyon Tuner Tamiri Fiyatları

 

Televizyon tuner ve sinyal tamir fiyatları için müşterilerimizden gelen taleplere göre fiyat vermekteyiz. Tamir bakım hizmetlerimiz, parça değişim ve ürün satın almayı gerektiriyorsa eklemeler olabilecektir.

Net bir fiyat almak istediğinizde firmamızla direkt olarak görüşmelisiniz. Uzun vadeli anlaşmalar için fiyat ve hizmet sözleşmesi talep edebilirsiniz. Piyasa geneline uygun, maliyet bakımından avantajlı tamir hizmeti sunmaktayız.

Pendik televizyon sinyal tuner aşırı yükleme sorunları tamiri başvurusu için sitemizdeki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

 

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı