Televizyon Duvar Montajı

Eski zamanlarda televizyonlar genel olarak televizyon sehpası, büfe ya da konsol gibi yerlere konulurdu. Çünkü o dönemlerde televizyon çok kalın ve ağır bir aletti. Ancak son dönemlerde ince olan televizyonlar üretilmeye başlandığı için televizyon duvar montajı oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. Hem estetik açıdan güzel görünmesi hem de güvenlik açısından iyi bir konumda olması adına oldukça tercih edilir.

Televizyonda Neden Duvar Montajı Tercih Edilir?

Büyük televizyonların yaygınlaşmasıyla beraber televizyon sehpası konsol gibi ev eşyaları çok fazla kullanılmaz hale gelmiştir. Çünkü hem güvenlik açısından hem de estetik açıdan pek çok sorunu beraberinde getirir. Özellikle uzman olan kişiler deprem güvenliği anlamında tüm mobilyaların sabitlenmesi gerektiğini önermektedir.

Özellikle incecik olan televizyonlar en küçük temasta bile yıkılabileceği için bu durumda mutlaka duvara monte edilmelidir. Televizyon panelleri inceldiği zaman güvenli ve sabit bir şekilde konsol gibi yerlerinde duramaz. Televizyon devrildiği zaman yangına bile yol açabilir. Bu sebeple televizyon duvar montajı oldukça önemli bir hale gelmiştir.

TV Kurulumu Ve Montajı

Televizyon son dönemlerde artık hayatın değişmez parçası haline gelmiştir. Bu anlamda doğru bir şekilde montajın ve kurulumunun yapılması oldukça önemlidir. Televizyon kurulumu ve montajı düzgün bir şekilde yapılmadığı zaman televizyondan alınacak verim oldukça düşer. Bu sebeple mutlaka iyi bir firma ile çalışmak önemlidir.

Eğer siz de televizyon duvar montajı ve kurulumu yaptırmak istiyorsanız Uydu Merkezi firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Her türlü televizyonun duvar montajı uzman ekibimiz tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Televizyon kurulumu ya da duvar montajı ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için internet sitemizde bulunan iletişim numaralarından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Televizyon Duvar Montajında Dikkat Edilecek Noktalar

Özellikle yeni televizyon alındığı zaman kişilerin televizyona daha özen göstermesi oldukça olasıdır. Bununla beraber televizyonun güvenli bir yerde olması için mutlaka duvara monte edilmesi gerekir. Aksi taktirde televizyon en küçük darbe de bile kolay bir şekilde düşebilen bir ev eşyasıdır.

İnce ve hafif şekilde üretilmeye başladığından beri uzmanlar mutlaka televizyonun duvara sabitlemesi gerektiğini önerir. Bununla beraber televizyon duvar montajı işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır. Özellikle televizyonun montaj edileceği yer çok doğru bir şekilde seçilmelidir.

Koltukların konumu ve koltukların televizyona olan uzaklığı ev sakinlerinin televizyonu rahat bir şekilde izlemesine yardımcı olur. Duvara delik açmadan önce mutlaka delik açılacak olan yerde gaz ya da su borularının olup olmadığına dikkat etmek oldukça önemlidir. Aynı zamanda elektrik kablolarının bulunmaması da çok önemlidir. Özel elektronik dedektörler sayesinde kabloların ya da gizli boruların yeri kolay bir şekilde tespit edilebilir. Bu tespit için Uydu Merkezi firmamız ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu anlamda duvar içerisinde kalan herhangi bir kabloya zarar vermemiş olursunuz.

Doğru Yerlerin İşaretlenmesi

Duvara televizyon montaj etmek için nereye monte edilmesi gerektiğine karar verilmelidir. Televizyon duvara düz bir şekilde yerleştirilebilirken aynı zamanda eğilerek ya da dönerek de ayarlanması sağlanabilir. Bu anlamda farklı kurumlardan en iyi görüntünün nasıl bulunduğu görülebilir. Aynı zamanda mutfak ya da salonlarda da bu şekilde yapmak gerekir.

Doğru Yükseklik Belirlenmesi

Düz ekranı olan herhangi bir televizyonun yer zemininden 50 cm ile 60 cm yukarıda olması oldukça önemlidir. Bu durum taban yüksekliklerine ya da kişinin tercihine göre değişiklik gösterir. Televizyonun boyutlarına göre ve izleyecek olan kişinin görme açısına yönelik olarak da televizyonun tam olarak nereye yerleştirileceğine karar verilebilir. Televizyonun yerleştirileceği alan belirlendikten sonra askılar için montaj işlemine başlanır ve hızlı bir şekilde televizyon duvar montajı gerçekleştirilir.

Destekler Ağırlığı Taşıyabilir Mi?

Televizyonun ağırlığına ve boyutuna yönelik olarak sabit duvar askı aparatı tercih edilmelidir. Ancak bunun televizyona taşıyıp taşımayacağına dikkat etmek oldukça önemlidir. Çünkü televizyon asıldıktan sonra eğer aparat taşımazsa televizyon düşürebilir. Bununla beraber aparatın sağlam bir şekilde duvara yerleştirilmesi de oldukça önemlidir.

Destek askılarının kolay bir şekilde yerinden çıkarılabilir olması da önemlidir. Ancak dışarıdan bir kuvvet uygulanmadan yerinden çıkması da iyi bir sonucu ortaya çıkarmaz. Bu nedenle son teknolojiye uygun olan destek askılarını tercih etmek büyük önem taşır.

Duvara Uzaklığın Önemi

Televizyon duvara yakın bir yerde monte edilebilir. Fakat bu durumda ekranın konumun ayarlanmayacağı göz önünde bulundurmalıdır. Televizyon ışığı üreten bir elektronik alettir. Bu anlamda duvar ile ekran arasında geniş bir boşluk bulundurulmalıdır. Bu sayede çok daha iyi bir havalandırma sağlanabilir. Aynı zamanda toz birikintileri duvar üzerinde koyu konveksiyon lekeleri de sebep olabilir. Ancak uzak konumlandırılan zaman bu olasılık oldukça azalır. Sizler de televizyon duvara montajı için Uydu Merkezi firmamız ile iletişime geçerek en iyi montajı yaptırabilirsiniz. Televizyonun uzun süre kullanılabilmesi için iyi bir montaj oldukça önemlidir.

 

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı