VDSL ve ADSL Modem Arızası Çözümü

 

Anadolu Yakası VDSL ve ADSL modem arızası çözümü için 60 Elektronik firmamıza başvurabilirsiniz. Modem çeşitlerini satın alabileceğiniz firmamız, arıza çözümlerinde fark yaratan sonuçlar sağlayacaktır. İstanbul Pendik ve diğer ilçelerden gelen başvuruları yapmadan önce talep listesi oluşturmanızı öneriyoruz.

VDSL ve ADSL Modem Nedir?

 

Modemlerin kendi içerisinde çeşitleri vardır ve ADSL ve VDSL modemler de birer modem çeşidini ifade etmektedir. Teknik özellikler bakımından bu modemleri ayrı şekilde ele almak gerekir. Hız ve bağlantı özellikleri bakımından farkları olması yanında olası arıza nedenleri ve çözümleri değişebilir.

ADSL modem, sabit telefon hattıyla kurulması gereken internet bağlantı aracıdır. İnternet hızı bakımından en yavaş olan modem çeşidi olup VDSL ile bu açıdan farklı özellikler taşır. ADSL modem, teknik açıdan çoklu işlemlere uygun bir modem çeşididir.

VDSL modem, internet hızı ve kalitesi yüksek bir modem türüdür. Oyun ve eğlence odaklı internet kullanımında bu tür modemleri seçebilirsiniz.

Modem Arızası Neden Olur?

 

Nedenleri doğrultusunda VDSL ve ADSL modem arızası çözümü için 60 Elektronik ekibimize başvurabilirsiniz. Modem sorunlarına çözüm bulmadan önce nedenleri göz önünde bulundurarak, detaylı analiz yapıyoruz.

  • Yazılımsal sorunlar modemleri bozabilen bir nedendir. Modem içerisinde yer alan yazılımlar bazen güncelleme gibi etkenlerle sorun çıkarabilir. Özellikle cihaz, modem, alt yapı konularında yazılımsal ve teknik açıdan uyuşmazlıklar görülebilecektir.
  • Elektrik akım sorunları, ani ve sık elektrik gidip gelmesi, arızalara neden olabilir. Modemin içinde bulunan bileşenler elektrik akımından etkilendiğinde çalışamaz duruma gelebilir. Dalga korumalı bir elektrik hattı üzerinden modemi çalıştırmak gerekebilecektir.
  • Telefon ve kablo hatları kesintileri nedeniyle bağlantı sorunları olabilir. Modem arızasının nedeni kablo gibi araçlarsa 60 Elektronik üzerinden temin yapabilir, kurulum talep edebilirsiniz.
  • Modemleri aşırı ısınacakları yerde bulundurmak modem tamiri Havalandırma ortamı gibi koşullara önem vermek gerekir.

Su teması, modemlere zarar verebilmektedir. Modem olan yerin fiziksel hasarı engellenmeli ve düşmeye, darbelere karşı önlemler alınmalıdır.  Modemi yerleştireceğiniz alanda kablo uzantıları yetersiz gelmemelidir. Gereken hallerde kablo eklemesi yapmalı ve modemi düşmekten kurtarmalısınız.

ADSL Modem Arızası Çözümü

 

Modem türünüz ADSL ise arızaların birçoğu sabit telefon hattı üzerindeki hasarlardan kaynaklanabilir. Kablo çalınması, kablonun dış etkenlerden olumsuz etkilenmesi, bağlantı sorunlarına neden olabilir. ADSL modemlerde genellikle internet bağlantısını sağlayan kablo sistemleri daha çok arızalanmaktadır. Yeni ADSL modem kablosu almak, var olan hasarlı kabloyu yenilemek için dilediğiniz anda 60 Elektronik firmamıza başvurabilirsiniz.

Kablo dışındaki ADSL modem sorunlarının çözümü için genel arızaların düzelmesini bekleyebilirsiniz. Civardaki iletişim hattı ve elektrik arızaları genel bir soruna neden olabilecektir.  Modem açma kapama tuşuna basarak bir süre beklemeli, ardından yeniden interneti kontrol etmelisiniz.

VDSL Modem Arızası Çözümü

 

Oyun ve eğlence odaklı kullanılan modemlerde aşırı ısınma sorunu görülebilmektedir. Modem çok ısındığında zarar görebileceği için çalışmayan VDSL modemi önce kapatmalı ve soğumasını beklemelisiniz. Yeniden çalıştırdığınızda sorun devam ediyorsa 60 Elektronik ekibimize başvurabilirsiniz.

Modemlerde oluşan yavaş bağlantı sorunları bir arıza değildir ancak müdahale isteyen bir durumdur. Kısa bir süre internet bağlantısı yavaşsa teknik destek gerekmeyebilir. Diğer bağlanan cihazları azaltmak veya bir süre modemi dinlendirmek faydalı olacaktır. Modemi açıp kapatmanız ve cihazları azaltmanız ardından yine de hız yavaşsa, daha farklı bir sorun olabilir.

60 Elektronik VDSL modem yenileme gerekiyorsa, uygun fiyatlı yeni bir modem kurulumu yapabilirsiniz. Güncelleme gereken durumlarda da VDSL modem çalışma sorunu çıkarabilir. Bu gibi hallerde de güncelleme ve gerekli kontroller sağlanmalıdır.

60 Elektronik Modem Tamiri Avantajları

 

60 Elektronik olarak modem tamiri ve yeni modem temini konularında uzman bir hizmet anlayışı sunuyoruz.  Modemde hemen değişikliğe gitmeden, önce sorunu tespit ederek olası tüm çözümleri dikkate alıyoruz.   Modem tamirini uygun fiyatlarla sağlıyoruz.

60 Elektronik ekibimize VDSL ve ADSL modem arızası çözümü için başvuru yapmanız, kapsamlı bir hizmet artısı sağlar. Bir arızanın nedeni olan teknik malzemeleri bizden temin edebilirsiniz. Yeni bir kurulum gereken hallerde montaj yaprak tüm tesisatı hazırlamaktayız.

İnternet bağlantısı harici TV ve uydu kurulumu gibi hizmetleri de alabilirsiniz. Geniş kapsamlı ve birbirine bağlı hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmanız adına isteklerinize önem veriyoruz.

VDSL ve ADSL Modem Tamiri Fiyatları

 

Modem fiyatı ve tamir fiyatları farklı olabilmektedir. Yeni bir modem, tamirden daha fazla maliyete sahiptir. Diğer yandan çoklu bir modem tamiri olacaksa tek modem ücretine göre daha fazla bir hizmet bedeli de olabilmektedir.

Modem çeşitleri ve fiyatları arasında nedensellik bulabilirsiniz. Kablosuz modemler ve ADSL modemlerdeki bağlantı arızaları daha farklı olabilecektir. Genellikle kablosuz modemler daha az sorun yaratan modem çeşitleridir. Son senelerde hemen her cihazda kablosuz modeme başvurulması da bunun göstergesidir. Kablosuz modem sorunları olduğu zaman da başvuruları beklemekteyiz.

60 Elektronik VDSL ve ADSL modem arızası çözümü ve fiyatları için iletişim adresimizi kullanabilirsiniz.

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı