İnternet Ana Hat Onarımı

 

Telefon ve televizyonda internet ana hat onarımı gerektiğinde 60 Elektronik ekibi olarak tamir ve bakım hizmeti vermekteyiz. Bina ve daire hat kurulumu sonrası bağlantı problemi yaşıyorsanız hemen başvuru yaparak randevu alabilirsiniz. Kurulum, bakım onarım ve ürün temini konusunda, İstanbul Anadolu Yakası’ndan gelen başvuruları almaktayız.

İnternet Ana Hattı Nedir?

 

İnternet ana hattı, iletişim hattı anlamına gelir. Bir telefon firması ana hat üzerinden internet bağlayabileceği gibi direkt modemden de internet bağlayabilir.  Teknolojik açıdan farklı cihaz gereksinimleri olmakla beraber cep telefonları da ana hat gibi kullanılmaktadır. Sabit hatlı internet bağlantıları ve cep telefonu hattına bağlı internetler pratik olarak önemli uygulamalardır.

Bir binanın tümü daire bazında internet hattını kullanacaksa öncelikle alt yapı gerekmektedir. Binadaki ana hat ile daire başına sabit telefon hattı farklı teknik gereksinimlere sahiptir.  Kablolu, fiber internet bağlantısı üzerinden hizmet alan dairelerde modemler devreye girecektir.

Modemler sayesinde, bir internet bağlantısının hizmet kalitesi daha etkili hale gelebilir. Çünkü bir bina ana hat üzerinden direkt paylaşım olduğunda hızda da önemli düzeyde azalma olacaktır. Daire başı ana hat kurulumu da yapılabilir, genelde iş yerleri daha fazla sabit telefondan internet bağlantısı yapmaktadır.

İnternet Ana Hattı Onarımı Nedir?

 

İnternet bağlantısını sağlayan ana hattaki sorunları onarma işlemine ana hat onarımı denir.  Onarımın olabilmesi için ana hat sorunu olması gerekir. Ana hat onarımını yapacak olan 60 Elektronik ekibimiz, gereken tespitleri yaparak çözüm için harekete geçer. Uygulanacak prosedür ve ürün hizmet detaylarına göre ana hat onarım süresi, işçilik detayları değişebilir.

İnternet Ana Hat Onarımı Nasıl Yapılır?

 

İnternet ana hat onarımı işin uzmanı kişiler tarafından yapılmaktadır. Gelişigüzel bir müdahale olmaması adına öncelikle 60 Elektronik ekibine ulaşabilir, durumu anlatabilirsiniz. İnterneti aksatan hangi bölümse, örneğin cihaz nedenli sorun varsa cihaz değişimi gibi çözümler bulunabilir.

İnternet ana hat sorunu çözümü kapsamlı tesisat değişimi gerektirebilir. Bu gibi hallerde eski kurulum değiştikten sonra yenisi firmamız tarafından hazırlanacaktır. İnternet bağlantı sistemini değiştirerek sorunu kısa sürede gideriyoruz.

Genel Arıza Nedenli Ana Hat Sorunları

 

Ana hat sorunları genel arızalara bağlı olarak yaşanıyorsa, sistemin kendiliğinden düzelmesini beklemelisiniz. Binanız harici genel iletişim hattı sorunu, daha büyük arızalara işaret edecektir. Ana hattaki lokal sorunları belediyeye bağlı çalışmalar düzeltebilir.   Genel elektrik arızaları ana hat sorunlarını tetikleyebilmektedir. Kısa süreli hat sorunu olabileceği gibi uzun süre, günlerce sürebilen arızalar da yaşanabilir.

İnternet Ana Hat Kopması

 

Yanlış bağlantılar ve kabloların zarara uğraması internet ana hat onarımı gerektirecektir. Fiziksel zarara uğrayan ana hat bağlantısı koparsa, yenisi kurulmalıdır. 60 Elektronik ana hat kopması başvurusu yapmalı, yeni bir ana hat kurulumu talep etmelisiniz.

Yeni ana hat kurulumunda kopan bölüm onarılacak düzeyde ise gerekli tamir yapılır. Kopma büyüklüğüne göre ana hattı düzeltmeye çalışmaktayız.  Düzelemeyecek durumdaki hasarlar için yeni bir hat önermekteyiz.

İnternet Ana Hat Kablosunun Çalınması

 

Çeşitli iş yerlerinde, evlerde, binalarda bulunan ana hat kablosunun çalınması sorunu yaşayabilirsiniz. Kablo çalarak satma girişimi olan art niyetli kişiler internet bağlantısına zarar verebilecektir. Ana hat kablosunun çalınması durumunda, bağlantı gideceği için yeni bir kabloya ihtiyaç olacaktır. 60 Elektronik ekibimiz, kablo yenileme durumlarında gereken kurulumu sağlayacaktır.

İnternet Bağlantısı Sorunu Başvuru

 

Ev ve iş yerleri bazı dönemler internet bağlantısı yok sorunu yaşayabilir. Telefon ve bilgisayardan girmekte zorlandığınız interneti yeniden çalışır hale getirmek için firmamıza başvurabilirsiniz.  Bağlantı kurulum sorunu varsa bunu düzeltmekte, yeni malzemelerle destek sağlamaktayız. Genel bağlantı sorunları varsa, çevreden kaynaklı tespitlerle ilgili size bilgi vermekteyiz.

İnternet bağlantınızda sorun olduğunda bize başvurmadan önce bazı adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle elektriğinizin olup olmadığına bakmalısınız. Ardından modem bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Modemi bir süre kapalı tuttuktan sonra yeniden açarak sorunun giderilip giderilmediğine bakmalısınız.

İnternet bağlantısındaki sorunlar, aynı modeme bağlı çok sayıda bilgisayar olması nedenli görülebilir. Bu gibi hallerde bağlantı güçlendirici kablo eklemeleri vs. etkili olacaktır.  Hız güçlendirme için 60 Elektronik firmamıza talepleri gönderebilirsiniz.

İnternet Ana Hat Onarımı Fiyatları

 

Ana hat onarım fiyatları, kullanılacak ürün maliyetleri, hizmet işçiliğine göre değişebilmektedir. Taleplere ve teknik gereksinimlere özel internet bağlantıları onarım fiyatları hakkında ön bilgi isteyebilirsiniz. Onarımı gerçekleştiren ekibimizi arayarak toplam fiyat bilgisi istemelisiniz.

Geniş yelpazede ana hat onarımı ve kurulumunun fiyatlandırması, kablo değişim işlemine göre farklı olabilir. Komple kablo değişiminde ek onarım talepleri de olabileceği için ayrı ücretlendirmeler devreye girecektir.

60 Elektronik Hizmet Avantajları

 

60 Elektronik firmamızdan alacağınız internet ana hat onarımı, uzun vadeli bir çözüm olacaktır. Hızlı ve garantili hizmetlerle, etkili sonuçlar alabilirsiniz.  Fiyat, hizmet kalitesi, zamanlama, genel müşteri memnuniyeti bakımından beklentilerinizi karşılamaktayız.

İnternet bağlantısı, uydu alıcı kurulumu, tv anten çanak kurulumu ve birçok hizmeti aynı anda isteyebilirsiniz.  İnternet ana hat onarımı başvurunuzu sitemizdeki iletişim kanalından yapabilirsiniz.

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı