Bina İçi İnternet Tesisatı

 

60 Elektronik olarak internet bağlantısı hizmeti veriyor, kablo ve tesisat kurulumu yapıyoruz.  Bina içi kablo kurulumu ve internet bağlantı zemini için başvuru öncesinde detaylı bilgi alabilir, ardından randevu oluşturabilirsiniz.  Uygun maliyetlere birçok kategoride başvuru oluşturabilirsiniz.

Bina İnternet Bağlantısı Kurma

 

İnternet kullanabilmeniz için gereken bağlantı tesisatını kurma işlemine bina internet bağlantısı kurma denir. Bir binada internet tesisatı için alt yapı olmazsa, daireler de bağlantıdan faydalanamayacaktır. İlk bina internet alt yapısı fiber özellikli olabilmektedir. Son dönemlerde fiber bağlantı alt yapısı daha popüler olduğundan bu sistem kurulumu öne çıkmaktadır.

Bina ve Daire İçi Bağlantı Fark Eder mi?

 

Bina ve daire içi bağlantı fark etmektedir. Daire içine bağlantı kurmanız için öncelikle alt yapı olması gerekir. Bina içi internet tesisatı varsa, internet başvurusu yaparak birkaç günde evde internete girebilirsiniz. Tesisat başta kurulmadıysa önce kurulum için talepte bulunmalısınız.

Bina İnternet Hattı Bağlantısı Nasıl Yapılır?

 

Bir yerde internet hattı bağlantısı yaptırmak için öncelikle 60 Elektronik ekibimize başvurabilirsiniz. Sistemden alt yapı kontrolü sağladıktan sonra size özel bir bilgilendirme sağlanacaktır.

Bina geneli için gereken hat bağlantısı özel bir ekipman gerektirir. Teknik malzeme gereksinimi belirlenerek kablo uygulaması yapılır. Tesisat kurulumu konusunda deneyimli bir ekip titizlikle bağlantı zeminini oluşturacaktır.

60 Elektronik firmamıza abonelik işlem başvurusu için talep gönderebilirsiniz. Altyapı kurulum özellikleri ve abonelik başvurusu tamamlanınca dilediğiniz sonucu elde etmiş olursunuz.

İnternet Kablosunu Kim Değiştirir?

 

Bina içi internet kablosu değişimi deneyimli bir teknik ekip sayesinde gerçekleşecektir. 60 Elektronik ekibimiz bina içi internet tesisatı esnasında kablo değişimi yaparak sorunu çözecektir. Kablo değişim gerektiğinde tüm bina kablosunu, gerektiği şekilde yenileyerek bağlantı sorununu gidermiş olur.

Kablo değişiminde öncelikle kablo sorunu olduğunun da tespit edilmesi gerekir. Sadece fiziksel yıpranmalar değil bağlantı hızı değişim taleplerinizde de kablo yenileme isteyebilirsiniz. Binanın bir bölümü veya tümünde fiber internet hızına geçiş sağlanabilecektir.

Bina İçi İnternet Kablosu Çekme Fiyatları

 

Bina tümü için internet kablosu çekme fiyatları için 60 Elektronik ekibimize başvuru yapabilirsiniz. İnternet kablosunun toplam metre özellikleri, kablo yerleşim alanı ek bir müdahale gerektiriyor mu soruları önemlidir.  Kablo fiyatları seçimlere de bağlı şekilde değişebilecektir. Tek kablo çekileceği için tüm kuruluma göre daha ekonomik olabileceği de tahmin edilebilir.

Bina İçi İnternet Tesisatı Sorunu

 

Önceden kurulan bina içi internet tesisatı dış etkenlere bağlı olarak bozulabilmekte, arızalı duruma gelebilmektedir. Bağlantı noktalarında yaşanan problemler,  binadaki başka tesisat çalışması nedenli olabilir. Eski binalarda yıpranma kaynaklı sorunlara da sıkça rastlanmaktadır.

Bina bağlantı sorunları elektrik tesisatındaki sorunlar nedenli şekilde görülebilir. Elektrik mekanik sorunları olduğunda da 60 Elektronik ekibimize başvurabilirsiniz. Birbirine bağlı zincirleme problemlerde en iyi şekilde size destek olmayı amaçlıyoruz.

Bina içi İnternet Tesisatı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her binanın iç yapısında kurulum olacağında tesisata uygun bir zemin oluşacaktır. Bina yeni ise ve henüz hiç kurulum olmamışsa, sıfırdan internet bağlantısına zemin sağlanacaktır. Bu noktada kablo sistemi devreye gireceği için sorumlu müteahhit vs. ile görüşmeler sağlanır.

Bina eski ve yeniden kurulum olacaksa eski bina bağlantısının sökülerek yerine yenisinin takılması gerekir. İnternet bağlantıları arasında doğru bir yönlendirme sağlayan kablo sistemleri binaya göre seçilerek fiber alt yapı durumu kontrol edilmelidir.

Bina tesisatında mekanik kuruluma izin vermeyen bölümler olabilir. Bu durumda değişim öncesi kablo dışı mekanik sistem kurulumuna hazırlık gerekecektir. Kabloları yerleştirme yerleri hasarlı ise inşaatla ilgili pürüzler giderilecektir.

60 Elektronik olarak yeni kurulum ve değişimde kullanılan tüm ürünleri garantili olarak sunuyoruz. Hizmet kapsamında bina içerisine ve dışarısına ekleme yapılacaksa en iyi şekilde kurulum sağlamaktayız. Kablo ve diğer tüm kurulum malzemelerini uygularken, titizlikle işlemleri yürütmekteyiz.

İnternet Tesisatı Değiştirme Ücreti

 

Bir internet bağlantısı için abonelik firması değiştirmek ve tesisat değişimi farklı bir süreçtir. Abonelik değişimi için modem iptali ve daireye özel kurulan tesisatı kaldırmak yeterli olacaktır. Yeni bir abonelik firması ile anlaşma yaparsanız yeni modem alabilirsiniz. Tesisat kurulumu değişecekse daha farklı ve bina içi internet tesisatı ile alakalı bir durum olacaktır.

Bina internet tesisatını değiştirme ücretlerini binanıza özel olarak belirlemekteyiz.  Eski tesisat yerine yenisi ekleneceği için işçilik daha fazla olabilmektedir. Bina kat sayısı, kablo miktarı, diğer elektronik cihaz eklemesi vs. ile değişim ücreti netleşir.

60 Elektronik İnternet Tesisatı Ayrıcalıkları

 

Gerek sıfırdan kurulum gerekse internet tesisat değişimi konularında, İstanbul’un öncü firmaları arasındayız. Hizmet politikamız gereği tüm süreçte baştan bir planlama ve sözleşme yapıyor, onay almamız halinde teknik aşamaya geçiyoruz. İlk aşamada sizlerden gelen sorular, görüşler tümüyle değerlendirilecektir. İnterneti sorunsuz şekilde kullanmanız adına titizlikle faaliyet gösteriyoruz.

İstanbul Anadolu Yakası’nda ayrıcalıklı bir hizmet almak için hemen başvuru yapabilirsiniz. 60 Elektronik internet kablo bağlantısı kurulduktan sonra süreci takip ediyoruz.

 

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı