Merkezi Uydu Sistemi

 

Merkezi uydu sistemleri, yoğun nüfusa sahip kentsel bölgelerde uydu yayınlarının alınması için etki gösteren ve ekonomik olan yöntemlerden biridir. Binaların çatılarında ya da cephelerinde birden fazla çanağın kullanılması ile meydana gelecek görüntü kirliliğini engelleyen merkezi uydu sistemi, binanın inşaatında yapıldığında sorunsuz bir hizmet sunmaktadır. Kişiler televizyonlarını direkt sisteme bağlayarak seyretmeye başlayabilmektedir.

Merkezi uydu sistemleri, uydu ana anten televizyonu manasına gelmektedir. Bir kablolama ağına dağıtım yapmak amacı ile tek bir entegre kablo sinyali oluşturmak içinde birden çok yayın ve uydu sinyali kullanan tek bir sisteme denmektedir. Sizde merkezi uydu sistemi hizmeti almak istiyorsanız, 60 Elektronik Uydu Merkezi servisini tercih edebilirsiniz.

 

Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?

 

Uydu anten ve çanakları, belirlenen kanallara uyarlanmış olan bir elektronik ekipmana bağlanmaktadır. Ardından tüm bu işlemleri tek bir kablonun yaydığı sinyaller ile derleyerek dengede tutmaktadır. Bu şekilde iç üniteye dağıtım başlamaktadır. Merkezi uydu sistemlerinin asıl avantajı ise binada yer alan bütün odaların, kurulu olan uydu antenini paylaşmasını sağlamaktadır.

Bu şekilde her kullanıcı için farklı bir anten takma gereksinimi ortadan kalkmaktadır. Sizde apartmanınızda ya da oturduğunuz yerde merkezi uydu sistemi kullanmak istiyorsanız, 60 Elektronik Uydu Merkezi servisinden hizmet alabilirsiniz.

 

Merkezi Uydu Sistemleri Nerede Kullanılır?

 

Merkezi uydu sistemleri genellikle toplu evler, oteller, siteler, lojmanlar, hapishaneler, okullar, hastaneler ve ticari yönlü mülklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı, otogar ve kamu kurumu gibi yerlerde de merkezi uydu sistemi kullanılmaktadır. Diğer uydu sistemlerinin yanı sıra merkezi olan bu sistem, bütün odalara yayın aktarımı gerçekleştirmektedir.

Yani daire içerisinde birden fazla televizyon yer alıyorsa, bütün televizyonlardan yayın izlenmesi mümkündür. En kullanışlı özelliklerinden biride farklı odalarda, farklı televizyon kanallarının izlenebilir olmasıdır. Otel ve hastanelerde de kontrollü bir yayın sunma şansını genel olarak bu sistem sağlamaktadır. Bu uydu sistemleri, birçok ülkedeki toplu yaşam alanlarında kullanılmak zorundadır. Sizde yaşadığınız alanda merkezi uydu sistemi kullanmak istiyorsanız, ancak bunun için hangi firmadan hizmet alacağınıza karar veremediyseniz 60 Elektronik Uydu Merkezi firması ile çalışabilir ve kalitenin farkına varabilirsiniz.

 

Merkezi Uydu Sisteminin Avantajları Nelerdir?

 

Toplu yaşam alanlarında ve apartmanlarda kullanılan dijital uydu yayınlarından insanların toplu şekilde faydalanması için kullanılan merkezi uydu sistemleri, birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar ile ilgili bir liste oluşturacak olursak;

  1. Bu uydu sistemi, kullanıma hazır bir altyapıya sahiptir,
  2. Uyduda bulunan tüm kanallar izlenebilmektedir,
  3. Yayınlar dijital kalitesi ile izlenebilmektedir,
  4. Kişilerin balkonlarında ya da cam kenarlarında çanak kirliliği olmamaktadır,
  5. İsteyen kişiler kanal kapasitesini arttırabilmektedir,
  6. Kurulumu oldukça kolaydır.

Bu sistemi kullanan apartman sakinleri, birçok uydu sisteminden alınan sinyaller ile binlerce televizyon kanalını, en iyi görüntü kalitesi ile izleme şansına sahiptir. Uydu alıcısı sayesinde kişiler özel ya da şifreli kanalları da izleyebilmektedir. Ekstra tedarik edilen uydu kullanımları ile spor kanalı gibi birçok kanal izlenebilmektedir. Her dairenin farklı bir anten kullanmaması ve alıcının ortak bir antende buluşuyor olması, hem parasal açıdan avantaj sağlarken hem de apartmanın dış görünümünün estetik görünmesini de sağlamaktadır. Ayrıca her dairenin kendine ait bir anteni olmayacağı için dairelerin kendi içlerinde yaşadığı sorunlarda ortadan kalkacaktır.

Sizde alanında uzman bir uydu servisi ile çalışmak istiyorsanız, 60 Elektronik Uydu Merkezi firmasını tercih edebilirsiniz.

 

Merkezi Uydu Sistemlerinin Ekipmanları Nelerdir?

 

Merkezi uydu sistemi için gerekli olan ilk ekipman çanak antendir. Değişik boyutlarda ve çapta olabilen antenler, uydudan gelen verici dalgalarını Lnb’ye iletmektedir. Çanak antenlerin birçok modeli bulunmaktadır.

Bir diğer parça santral lnb’dir. Santral lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toparlayarak uydu sinyalini, merkezi uydu santraline ulaştıran bir parçadır. TV uydu kablosu da sinyali taşıma görevini üstlenmektedir.

Uydu santralinin görevi ise antenden gelen sinyali santralde toplayarak, dairelerin her birine TV uydu kablosu ile ayrı ayrı sinyal yollamaktır. Bu şekilde her daire birbirinden farklı bir şekilde uydu yayınlarını izleyebilmektedir.

Diğer ve son parçada sat prizidir. Santralden dairenize çekilmiş olan kablo, sat prize bağlanır ve dairenize uydu sinyali ulaşmış olmaktadır. Uydu alıcınız ile sat priz arasında TV uydu kablosu ile bağlantı kurularak yayınları izleme imkanına kavuşmuş olursunuz.

Sizde kaliteli bir uydu hizmeti almak istiyorsanız, 60 Elektronik Uydu Merkezi firmasından en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Neden 60 Elektronik Firmasını Tercih Etmelisiniz?

 

60 Elektronik Uydu Merkezi firması, müşteri memnuniyetini her leyden önce tutmaktadır. Müşteri odaklı bir hizmet anlayışı belirleyen firma, yaptığı tüm işlerde çalışmalarını en verimli şekilde gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra yapılan tüm işler, alanında uzman teknisyenler ve çalışanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sizde merkezi uydu sistemi sahibi olmak isterseniz 60 Elektronik Uydu Merkezi firması ile çalışabilir ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı