Bebek veya Bakıcı Kamera Sistemleri

Anne ve babaların bebeklerini ya da bakıcılarını izlemek için bebek veya bakıcı kamera sistemleri kullanımı son dönemlerde oldukça artmıştır. Bu sistemler genel olarak bebeğin odasına yerleştirilir. Bir monitör ve bir kamera aracılığıyla tablet ya da cep telefonu gibi cihazlar üzerinden kolay bir şekilde izlenebilir. Bu sistemler genel anlamda bebeğin ne zaman uyandığı ne zaman ağladığı ya da ne zaman acıktığı gibi durumları izlemek için kullanılmaktadır. En iyi ve kaliteli bebek kamera sistemleri için Uydu Merkezi firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Evinize en uygun kamera sistemini en kısa sürede yerleştirebiliriz.

Bebek Kamera Sistemleri Neden Kullanılır?

Bebeklerin ya da bebek bakıcılarının her an kontrol edebilmesi adına bebek veya bakıcı kamera sistemleri oldukça tercih edilir. Bu sistemler sayesinde bebeğin uyku anında takip edilebilmesi de gerçekleştirilir. Aynı zamanda bebeklerin yardıma muhtaç oldukları zaman ya da uyandıkları zamandan hemen haberdar olunabilmesi adına tercih edilir.

Bebek kamera sistemleri sayesinde aynı zamanda bebeğini evde yalnız bırakmak zorunda kalan ailelerin bakıcılarının izlemek için de tercih edilebilir. Bu anlamda kişiler bebeklerinin güvende olup olmadığını görmek için bebek kamera sistemlerini de sıklıkla kullanır.

Bebeğin uyanık ya da uykuda olduğunu bebek veya bakıcı kamera sistemleri aracılığıyla takip etmek mümkündür. Bebeğin her hareketi her an görülebilir. Kişiler evde değilken bebeğinin ne yaptığını gün içerisinde nasıl olduğunu uzaktan yani telefon ya da tablet üzerinden bu kamera sistemleri sayesinde kolay bir şekilde görebilir. Ses cihazı da tercih edilirse uzaktan bebeğe seslenmek ya da ninni okumak da mümkündür.

Ev İçi Kamera Sistemleri

Ev içi kamera sistemleri genel anlamda evdeki güvenliği ve gözetimi yapabilmek amacıyla kullanılır. Bu sistemler evin belirli noktalarına yerleştirilir. Bu anlamda evin izlenmesi sağlanır. Daha çok küçük bebekleri olan kişilerin tercih ettiği bir sistemdir. Özellikle çalışmak zorunda kalan anne ve babalar evde çocuklarına bakıcıyla beraber bırakırsa eğer bu durumda ev içi kamera sistemleri tercih edilebilir. Bu sayede evi her an izlemek mümkündür.

Ev içerisinde kullanılabilecek bazı kamera sistemleri aynı zamanda harekete duyarlıdır. Yani kişiler evde hareket ettikçe kamerada yerinden oynayabilir. Bununla beraber gece görüş özelliğine de sahip kameralar vardır. Bu anlamda ev karanlık bile olsa evi izlemek mümkündür. Ev içi kamera sistemleri evi günün her saatinde izlemek için tercih edilir. Aynı zamanda cep telefonu, tablet ya da monitör gibi cihazlar ile bağlantı kurulabilir. Bu anlamda evi uzaktan izlemek mümkündür.

Bebek ve Bakıcı Kameralarının Avantajları

Ebeveynler bebeklerini her durumda ve her konumda kontrol etme ihtiyaç duyabilirler. Bu anlamda ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla bebek veya bakıcı kamera sistemleri ev içerisine yerleştirilebilir. Bebek ve bakıcı kameraları sayesinde küçük çocukların ya da bebeklerin bakımı da güvenliği kolay bir şekilde sağlanabilir. Bu sistemler genel anlamda yüksek çözünürlüklü kameralardan oluşur. Aynı zamanda ses alıcıları da bulunmaktadır. Genel olarak bebek odasına yerleştirilmektedir.

Ses alıcı ve kamerası bir monitör ile bebek odasındaki sesi ve görüntüyü ebeveynlerin ya da bakıcının olduğu farklı bir odaya aktarmaktadır. Bu kameralar bebeklerin özellikle gece uykusunda ne yaptığını ya da bakıcısıyla zaman geçirirken güvende olup olmadığını kontrol etmek amacıyla tercih edilir. Bazı kameralar hareketi algılayabilir. Bununla beraber mobil uygulamalar ve uzaktan izleme gibi ek özelliklere de sahip olabilirler.

Bebek ve Bakıcı Kameraları Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Çocukların ya da bebeklerin güvenlikleri için tercih edilen bebek ve bakıcı kameraları alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kamera özellikleri sayesinde bakıcı ve bebek uzaktan kontrol edilebilir. Bu anlamda kameranın yüksek çözünürlüklü olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda kameranın ses sistemi, hareket algılama uyarıları ve gece görüşü bulunmalıdır. Mobil uygulamalar ile uzaktan izlenmelidir.
  • Kameraların nereye yerleştirileceği oldukça önemlidir. Kameralar genel anlamda bebeğin bakıldığı odaya, bebeğin yatağına ve bebeğin zaman geçirdiği diğer yerlere yerleştirilmelidir.
  • Bebek kameralara daha çok kablosuz bir şekilde çalışır. Yani Bluetooth, Wi-Fi ya da kablosuz bağlantı seçenekleri tercih edilir. Kablolu seçenekleri de vardır ancak kablosuz çok daha kullanışlıdır.
  • Güvenlik bebek ve bakıcı kameraları için oldukça önemlidir. Genel anlamda çocuğun güvenliği için tercih edildiği gibi kameralar şifrelenmiş bağlantılarla kurulmalıdır. Bu anlamda parola koruması ya da diğer güvenlik özelliklerinin de bulunmuş olması önemlidir.
  • Bebek ve bakıcı kameraları tercih edilmeden önce ürünlerin incelenmesi gerekir. Farklı model ya da farklı markalar bütün özellikleri ile karşılaştırmadır. Özelliklerinin fazla olduğu kameralar tercih edilmelidir.
  • Müşteri ve garanti desteği de bakıcı ve bebek kameralar için oldukça önemlidir. Çünkü arızalar meydana gelebilir. Bu anlamda kolay bir şekilde ulaşılacak firmalar tercih edilmelidir. Sizler de en iyi bebek ve bakıcı kamera sistemi araştırması yapıyorsanız uydu merkezi firmamız ile iletişime geçebilir en kısa sürede tüm sistemi evinize yerleştirebilirsiniz.

 

Call Now

× WhatsApp Destek Hattı